Co podarować na roczek?

Pierwsze urodziny są wyjątkowym momentem w życiu dziecka. Może niekoniecznie dla maluszka, których nie jest jeszcze świadomy całego zamieszania, które wokół niego powstało, ale dla dumnych rodziców, dziadków, rodzeństwa, czy rodziców chrzestnych. Każdy rodzic chciałby je w wyjątkowy sposób uczcić. Trafnie dobrany prezent powinien być nie tylko kolorowy, ale również praktyczny. Co podarować dziecku na pierwsze urodziny? Jakie zabawki na roczek dla chłopczyka będą odpowiednie?

Wybór odpowiedniego prezentu na roczek nie jest prostą kwestią. Prezent powinien być z jednej strony praktyczny, z drugiej być zbliżony do zainteresowań dziecka i atrakcyjny dla niego. Należy unikać prezentów tandetnych i szkodliwych dla rozwoju małego dziecka. Dla rocznego dziecka ważne jest, by zabawka była interesująca i angażująca. Roczne dziecko jest ciekawe świata. Wszystko co kolorowe jest dla niego atrakcyjne.

Jak wybrać prezent na roczek?

Idealny prezent na roczek powinien być przydatny, atrakcyjny pod kątem wizualnym, bezpieczny, dostosowany do potrzeb rocznego dziecka. Spełnienie tych kryteriów wcale nie jest proste. Czasem warto podpytać rodziców, co dziecku by się przydało. Oni najlepiej znają swojego szkraba i na pewno coś podpowiedzą. Mogą również powiedzieć, że zbierają pieniążki na różne cele, na przykład by kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka. Jeśli jednak rodzice zostawiają nam wolną rękę, warto przemyśleć wybór odpowiedniego prezentu.

Jako prezent na roczek można wręczyć dziecku maskotkę. W tej grupie znajdziemy standardowe przytulanki, jak również misie szeleszczące czy takie ułatwiające zasypianie. Maty edukacyjne z kolei to przedmioty z gatunku tych, które wspierają rozwój dziecka. Zawierają wiele elementów, które wpływają na poprawę wielu umiejętności dziecka, między innymi chwytu. Frajdę maluchowi sprawią także zabawki kąpielowe. Mogą by to nie tylko figurki i wodoodporne maskotki, ale też zabawki interaktywne. Oczywiście dostosowane do obsługi w wodzie.

Wśród zabawek na roczek nie może zabraknąć tych wykonanych z drewna. Są one ponadczasowe i bardzo trwałe. Poza tym są przyjazne dla środowiska. Mogą być wspaniałą pamiątką dla dziecka. Wśród drewnianych zabawek znajdziemy klocki, samochodziki, tory dla samochodów czy drewniane sortery. Każdy rodzaj tych zabawek wpływa na inny aspekt rozwoju dziecka. To zabawki, które sprawią, ze maluch będzie ćwiczył motorykę i rozwijał koordynację wzrokową. Kubeczki, kule, kolorowe kółka i krążki, garaże dla samochodzików, które można do woli układać i burzyć, to idealna zabawki dla dzieci, które ciągle są w ruchu. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego typu jeździki czy pchacze, które zadbają o rozwój dziecka i przyczynią się do poprawienia ich umiejętności chodzenia. Roczny maluch zainteresuje się także układankami i prostymi puzzlami. Rozbudzi to jego koncentrację i umiejętność logicznego myślenia.

Zabawki na roczek dla chłopczyka mogą być również kupione nieco na wyrost. Tak, by przydały mu się za jakiś czas. Maluchy bardzo szybko rosną, dlatego niektóre z produktów dla rocznych dzieci w dość krótkim czasie przestają być dla nich przydatne. W efekcie lądują w szafie lub są sprzedawane. Wśród zabawek, które niewiele wykraczają ponad wiek roczniaka są tablice interaktywne, globusy, zestawy do ogrywania ról czy klocki.

Wybierając prezent dla rocznego dziecka, musimy pamiętać by rozbudzał wyobraźnię i rozwijał sprawność rączek. Trafiony prezent dla dziecka na roczek to także prezent praktyczny. Jeśli maluch właśnie nauczył się chodzić może potrzebować odpowiednich butów. Wówczas voucher na buty będzie dla rodziców wspaniałym prezentem. Wybierając zabawki dla dziecka, sprawdzajmy certyfikaty jakości, tak by były one bezpieczne dla dziecka i nie spowodowały wypadku i uszkodzenia ciała malucha.